PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Česká ulička nevyšla. Víza do USA nahradí registrace


3.6.2008

Washington - Česká ulička, kterou si Praha na základě bilaterální dohody bez spolupráce s EU vymohla zařazení do bezvízového programu USA, nakonec možná nesplní svůj účel.

Povinná elektronická registrace před letem, tedy zrychlenější obdoba vízového formuláře, totiž bude od ledna příštího roku platit pro všechny: tedy i pro státy, které dosud žádný takový postup nepotřebují.

Podle listu Financial Times to dnes oznámí americký ministr vnitra Michael Chertoff.

Elektronický formulář, který bude nutné nejpozději tři dny před odletem vyplnit, bude dostupný přes internet. Podle Chertoffa jeho kolonky kopírují imigrační kartu I-94, tedy zelený formulář, který dosud cestující bez víza vyplňovali až na americké půdě.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Kromě osobních údajů tak USA budou předem vyžadovat i adresu pobytu v Americe, informace o tom, zda je cestující fyzicky či mentálně postižený nebo zda se za druhé světové války nepodílel na nacistických perzekucích.

Elektronická registrace bude platná po dobu dvou let a podobně jako klasické vízum umožní více vstupů.

"Historie nám ukázala, že je naivní předpokládat, že cestující ze země bez vízové povinnosti představuje automaticky nižší riziko než pasažér, který prošel předletovým sítem," zdůraznil Chertoff.

USA argumentují tím, že bez víza se do země dostal například Zacarias Moussaoui, Francouz, který se podílel na útocích z 11. září.

Odborníci ale pochybují, že systém elektronické registrace (ESTA) bude moci být tak rychle zaveden. "Je sporné, jestli to půjde tak hladce a bez náznaků diskriminace," citovaly Financial Times Susan Ginsburgovou z Institutu pro migrační politiku.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu