PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Brusel varuje před MP3 přehrávači. Kvůli sluchu


14.10.2008

Každý, kdo se oddává hlasité hudbě ze sluchátek častěji než pět hodin týdně, riskuje, že si poškodí sluch.

Dospěla k tomu studie Vědeckého výboru pro vznikající a nově zjištěná zdravotní rizika, která byla v pondělí představena Evropské komisi, napsal server EUobserver.com.

Poškození sluchu je podle vědců pravděpodobné zvláště u těch lidí, kteří hudbě takto holdují déle než pět let. Mezi Evropany je takových posluchačů 2,5 až 10 milionů a většinou jde o děti a mladé lidi. Podle odhadů výboru používá každý den osobní přehrávače padesát až 100 milionů lidí.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Sluch obyvatelům EU ničí zejména MP3 přehrávače, kterých se za poslední čtyři roky v Unii prodalo 124 až 165 milionů z celkového počtu 184 až 246 milionů přenosných audiozařízení.

Podle bulharské eurokomisařky pro ochranu spotřebitele Megleny Kunevové je nyní nutné schválit regule, kterými EU upravuje bezpečnost poslechu. Mohlo by jít například o snížení bezpečnostního standardu hudebních přehrávačů, který je nyní nastaven na 100 decibelů.

"Jsem znepokojena, že tak velké množství zvláště mladých lidí, kteří jsou častými uživateli osobních hudebních přehrávačů a mobilních telefonů na vysokých zvukových hladinách, si může nevědomky nevratně poškozovat sluch," citoval server Kunevovou.

Posluchači se dnes oddávají hlasité hudbě nejen kvůli hluku měst a velkoměst, ale rovněž pro lepší technickou kvalitu přehrávačů, které netrpí šumy, jak tomu bylo například u walkmanů v osmdesátých a devadesátých letech.

Řešením problému se má zabývat konference, kterou Evropská komise svolá na začátek příštího roku.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu