PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Enviromentální katastrofy vyhánejí z domovů miliony lidí


9.10.2008

V současnosti je na Zemi nejméně 51 milionů uprchlíků - 26 milionů lidí k útěku přinutily války a 25 milionů enviromentální katastrofy. Stále větší pozornost vzbuzují problémy, jako je stoupající hladina moře, neúroda, šíření pouští nebo nedostatek pitné vody. Do poloviny tohoto století se kvůli katastrofám spojovaným s klimatickými změnami bude muset přestěhovat asi 200 milionů lidí. Konflikty a soupeření o přírodní zdroje ohrozí bezpečnost celého světa. Vyplývá to ze studie vědců z univerzity OSN (UNU) v Bonnu.

"Experti odhadují, že do roku 2050 bude muset kvůli enviromentálním problémům své domovy opustit 200 milionů lidí, to je množství, které zhruba odpovídá dvěma třetinám současných obyvatel Spojených států," uvedli autoři studie.

"Všechny ukazatele nám říkají, že před námi vyvstává vážný globální problém," prohlásil Janos Bogardi, ředitel německého univerzitního Institutu pro životní prostředí a lidskou bezpečnost. Ekologických utečenců přibývá. V současnosti je jich 25 až 27 milionů. Narozdíl od politických uprchlíků hledají většinou útočiště ve své vlastní zemi.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Musíme zdokonalit způsoby, jak zjišťovat počty postižených lidí, aby jim vlády a humanitární organizace mohly účiněji pomáhat, pokračoval Bogardi. Očekává se, že enviromentálně motivovaná migrace se bude týkat hlavně chudších lidí, zejména žen, dětí a starců, kteří se budou častěji dostávat do zoufalých situací.

Studie zhodnotila stav v 22 rozvojových státech a varovala před organizovaným zločinem, jenž z ničení životního prostředí profituje. Například v Bangladéši se snadnou kořistí překupníků stávají ženy s dětmi, jejichž manželé zamřeli při cyklonu Sidr nebo odešli dočasně za prací. Unesené ženy i děti končí jako prostitutky a otroci v Indii.

O tom, jak pomoci enviromentálním uprchlíkům, diskutovali tento týden odborníci z 80 zemí na konferenci v Bonnu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu