PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vyvinuli jsme nejrealističtější lidský hlas, chlubí se IBM


3.2.2009

Monotónním strojovým hlasům odzvonilo. Tvrdí to společnost IBM, která vyvinula počítačový hlas, u kterého prý nepoznáte, že na vás mluví stroj.

„Váš kredit je - pět - koruny - a - sedm - haléřů.“ Náš software už takhle nemluví, chlubí se výzkumníci firmy IBM. Vyvinuli totiž počítačový hlas, který je údajně k nerozeznání od lidského. Na svých stránkách o tom informoval The Daily Telegraph.

Počítačoví experti z IBM předpokládají, že nová technologie nalezne využití v automatizovaných telefonních linkách, satelitních navigačních systémech, nebo dokonce i v kamerách a iPodech

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Software bude mít schopnost reagovat na danou situaci. Pokud jej budeme přerušovat, může se stát, že nás ztiší citoslovcem "pšš" nebo zakašle, aby si získal pozornost. Bude dokonce obsahovat algoritmus, který mu umožní "učit se" přidávat výrazy na správné místo ve větě.

Hlas bude ještě přesvědčivější tím, že je naprogramován na používání slovních tiků jako "ehm", "mmm" a povzdechů. Nový software by tak mohl znamenat konec na nervy jdoucím monotónním hlasům, které se staly součástí každodenního moderního života.

Nechceme lidi klamat, ale zaujmout

"Ty zvuky mohou být neuvěřitelně jemné, až nepovšimnutelné, mají ale hluboký psychologický účinek. Může to být velmi uklidňující, mít hlas, který zní pozorněji. Když jste na telefonu s automatem, který vám pomáhá opravit počítač nebo koupit pojištění, může to rozhodnout o tom, jestli z vás bude spokojený zákazník, nebo jestli zavěsíte a službu zrušíte," říká Andy Aaron z IBM.

Nová technologie byla patentována teprve před nedávnem. "Jsme téměř tak daleko, že hlas není možné rozeznat od lidského, ale to není naším cílem. Nechceme nikoho klamat," dodává Aaron.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu